Kur pamatyti geriausius Europos gatvės menus

Anonim

Europoje gyvena dauguma žymiausių pasaulio meno muziejų, bet vienoje institucijoje negalima rasti kietiausių žemyno darbų. Vietoj to, klestinčios kultūros kiaušidės apsilanko paslėptose alejose, senoviškuose pastatuose, apleistuose sandėliuose, tuščiaviduriuose metro tuneliuose ir kitose mažai tikėtose erdvėse, kad patirtų geriausią Europos gatvės meną.

Graffiti ir gatvės menininkai daro pasaulį savo drobę, paverčiant bland sienas į vaizduojamus kūrinius, kurie parodo miesto sielą. Nors kai kurie jų kūriniai dabar yra laikomi galerijose ir parduodami milijonams, geriausia vieta jiems atrodyti yra gatvė. Jei esate įsipainiojęs dėl kultūros injekcijos savo natūralioje buveinėje, žemiau esantys miestai yra vieni iš geriausių gatvės meno vietų Europoje.

Bristolis, Jungtinė Karalystė

Mes pradedame nuo Bristolio, Didžiojo Britanijos mieste, kur prasidėjo pradinis Banksy. Čia pirmiausia pasirodė dauguma žinomų anoniminių menininkų kūrinių, o jo populiarumas paskatino atsipalaidavimą vietinėse vandalizmo taisyklėse. Šiandien "Bristol" yra "UpFest", didžiausio Europos gatvės meno ir graffiti festivalio vieta, ir pritraukia menininkus iš viso pasaulio, kurie nori pridėti savo vizijas į sienas.

Berlynas, Vokietija

Berlyno sienos griuvimo metu atvyko menininkų antplūdis, kuris pagražino liūdną, drabužinę komunistinę miesto dalį. Berlynas dabar turi didžiausią gatvės meno koncentraciją Europoje, labiausiai žinomą "East Side Gallery". Galerijoje eksponuojami daugiau kaip 100 menininkų iš viso pasaulio, tapybos rytų Berlyno sienos pusėje. Berlyno madinga Kreuzbergo apylinkė taip pat yra puiki vieta gatvių meno stebėjimui.

Barselona, ​​Ispanija

Barselonos ryšys su gatvės meno ne visada buvo sklandus, tačiau Ispanijos miestas išgyveno tapti geriausiu miesto meno kūrinių vieta. Devintajame dešimtmetyje Barselonoje buvo vienas iš seniausių gatvės menininkų darbo vietų. 2006 m. Valdžios institucijos stengėsi atgrasyti judėjimą ribojančiais įstatymais, bet "laisvos sienos" atsirado aplink miestą, kuriame menininkai galėjo sukurti be pasekmių baimės.

Lisabona, Portugalija

Jūs niekada neturite klajoti toli, kad rastų gatvės meną Lisabonoje. Apimtis ir įvairovė yra apsvaiginimo, iš dalies dėl to, kad miestas oficialiai stengiasi paremti miesto meną ir bendradarbiauti su menininkais. 2010 m. Pradėtas CRONO projektas paskatino vietinius ir tarptautinius menininkus paversti Lisabonos pamestus pastatus šedevrais. Nuo to laiko miesto gatvės meno sritis gavo visuotinį dėmesį.

Paryžius, Prancūzija

Prancūzijos sostinė gali būti žinoma dėl Luvro, bet jos meno sritis tęsiasi toli už muziejaus sienų. Paryžiuje 60-aisiais tapo garsaus gatvės meno atsiradimo bruožas ir pagimdė daugybę žanrų didžiausių žvaigždžių. "Blek le Rat", "Jef Aerosol", "JR" ir "Invader" yra tik keletas menininkų, kurie žemėlapyje įvedė miestą.

Briuselis, Belgija

Briuselio garsiausias gatvės menas yra "Comic Strip Route", kelias greta daugelio didelių freskų, vaizduojančių populiarių Belgijos komiksų motyvus. Projektas prasidėjo 1991 m. Vietos valdžios institucijų iniciatyva bendradarbiaujant su Belgijos komiksų centru. Dabar jame yra daugiau kaip 50 žavių darbų, iliustruojančių "Tintino, Lucky Luke, Gaston" ir kitų nuotykių scenos.

Reikjavikas, Islandija

Pasivaikščiojimas po Reikjaviką kaskart atskleidžia naujus darbus. Dėl gana nedidelio graffiti požiūrio Islandijos sostinė turi klestinčią ir nuolat besikeičiančią gatvės meno sceną. Nors pastaraisiais metais įstatymai sugriežtinti, menininkai ir toliau klojasi savo prekyba, prašydami leidimo dažyti nuosavybės savininkų sienas arba priimti kompanijas iš įmonių.

Roma, Italija

"Romano menas" neapsiriboja tik Mikelandželo klasikinėmis statulomis ir lubomis. Visame mieste išaugo gatvės ir grafiti meno gausa, iš dalies paskatinta vietos kultūros organizacijų atnaujinimo pastangų. Daugelis Romos marginalizuotų apylinkių buvo suteiktos naujos gyvenimo dėl paveikslų, kad dabar juos papuošti. Pigneto yra Romos alternatyvaus kultūros epicentras, palyginti su Berlyno Kreuzbergo ir Bushwicku Brooklyne.

Londonas, JK

Grįžkime į JK einame šį kartą į anglų sostinę. Nuo pirmųjų gatvės meno dešimtmečių Londonas buvo didžiausia drobė miestų doodleriams. Čia galima pamatyti keletą "Banksy" žymių kūrinių, tačiau jis toli gražu nėra vienintelis didelis vardas, rodantis savo meistriškumą Londono sienose. Naršykite Shoreditch, Brixton ir Camden, kai kurie iš labiausiai įspūdingų miesto vietų, taip pat garsaus Leake gatvės tunelio.

Lodzė, Lenkija

Po to, kai Europos tekstilės pramonės centras, Lodzėje dabar yra vieni iš geriausių Europos gatvės meno. Paslėptas lenkų perlas prasidėjo 2009 m. Kultūros atgaivinimo iniciatyva. Nuo to laiko Urban Forms galerija įdiegė daugiau nei 20 didelės apimties paveikslų aplink miestą, kartu su skulptūromis ir kitais įrenginiais. Darbų sąraše yra naminių talentų ir tarptautinių vardų, tokių kaip Os Gemeosas, derinys. Rimtieji gatvės meno gerbėjai negali praleisti šio aukšto ir aukšto dažnio taško.

Įdomios Straipsniai

Tai yra geriausi plaukų produktai vyrams

Kaip nusipirkti batai be kojinių, jei norėtumėte atrodyti kaip karališkasis karalius

"Terrace House by Atelier M + A"

Karščiausi vyriški viršutiniai marškiniai, kurie padės jums išgyventi bet kurią žiemą