Koks stresas daro jūsų kūną, atsižvelgiant į veiklos trenerį

Anonim

Atsakymas į skrydį ar kovą yra automatinis atsakas į stresą, kurį žmonės turi palengvinti išlikimą.

Senovės laikais mūsų protėviai reikalavo šio atsakymo, jei jie atrado, kad juos išžudė liūtas ar tigras.

Šiuolaikinėje visuomenėje mes neturime paleisti iš tigrų laukinėje gamtoje, tačiau fiziškai tokį patį atsaką į stresą gali sukelti kasdienės situacijos, pvz., Ilgos darbo valandos, terminų laikymasis, atlikimo peržiūros, mokymasis, valgymas ar net kelio pyktis.

Kas iš tikrųjų vyksta, kai mes kyla iššūkis

Kai mes pabrėžiame, mūsų antinksčiai išskiria kortizolį.

Nors tam tikrose situacijose tai yra būtina sąlyga, ilgesnį laiką kortizolio gamyba gali pakenkti asmens sveikatai ir gerovei, o tai gali lemti svorio padidėjimą arba negalėjimą numesti svorio, prasto miego, proto išnykimo, ankstyvas senėjimas ir bloga imuninė funkcija.

Geros naujienos. Yra keletas strategijų, kurias galite panaudoti, kad sumažintumėte kortizolio kiekį arba išlaikytumėte žemą jo koncentraciją.

Maitinkite savo kūną subalansuota dieta

Ką reiškia subalansuota mityba? Tai yra daug daržovių, liesų baltymų, lėtai atpalaiduojančių grūdų ir sveikų riebalų.

Jame taip pat turėtų būti maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug ląstelienos, kurie padeda valdyti cukraus kiekį ir išlaikyti hormonų pusiausvyrą.

Turėtumėte sumažinti savo suvartojamąsias dirbtines medžiagas, įskaitant saldintus gėrimus ir maisto produktus, kurių sudėtyje yra rafinuotų cukraus (manau, kad lollies, pyragai ir sausainiai pradedantiesiems), kurie turės neigiamą poveikį insulino ir kortizolio kiekiui.

Rungtynių suvartojimo rezultatas

Jei esate aktyvus, siekite, kad jūsų ir anksčiau treniruočių sezonas atitiktų daugumą angliavandenių, kad užtikrintumėte, jog esate tiekiami kūnui su tuo, ko reikia prieš atlikdami ir atkuriant.

Užuot valgydami angliavandenių turinčius maisto produktus visą dieną, pabandykite vartoti nedidelius reguliarius lėtai išsiskiriančių angliavandenių kiekius, nes jie yra naudingi gliukozės kiekiui kraujyje valdyti.

Geros kokybės angliavandeniai gali atlikti svarbų vaidmenį jūsų svorio mažinimo kelionėje, bet jūs turite atlikti jų paskirstymą teisingai.

Negalima perkrauti

Neabejotinai yra toks dalykas, kaip pertvarkymas. Nors kiekvieną dieną turėtumėte kelti kūną tam tikru būdu, svarbu keisti savo mokymo tvarką ir leisti
tavo kūnas poilsiui.

Kiekvienam žmogui bus nustatytas individualus slenkstis, kuris apims mokymąsi, todėl klausykitės savo kūno ir taip pat įvertinsite savo rezultatus ir energijos lygį.

Per daug pratimas gali sukelti sužalojimus, išsekimą ir hormonų disbalansą.

Apsvarstykite vaistinių preparatų naudojimą pagalbos

Pastaruoju metu buvo susidomėjęs nauju ingredientu "Bluenesse" - citrininiu balzamo ekstraktu (Melissa officinalis).

Preliminarūs tyrimai parodė, kad "Bluenesse" gali padėti psichinę sveikatą padaryti naudingą fiziologinį poveikį, tuo pačiu metu ramina ir pagerina budrumo poveikį.

Miegoti gerai

Kai organizmas nepasitaiko, kortizolio lygis natūraliai padidėja prasidėjus ir sumažėja naktį.

Kai kūnas patiria stresą, kortizolis gali būti mažas dienos metu ir padidintas naktį. Norint rasti ramybę išjungti, atsipalaiduoti ir turėti gerą miego higieną, svarbu gerai miegoti.

Tinkamo miego ir miego ciklo reguliavimas yra svarbi strategija kortizolio lygiui valdyti

Jessica Spendlove yra "Health and Performance Collective" veikianti dietologė, kuri šiuo metu pataria GWS Giants, Cronulla Sharks ir Giants Netball sportininkams.

Įdomios Straipsniai

4 Stilingos savaitgalio aprangos ("Take You From Day To Night")

Svaiginantis "Jodi Anasta x Max Made" nuotrauka Redakcija

Karščiausi vyriški viršutiniai marškiniai, kurie padės jums išgyventi bet kurią žiemą

Žaidėjo svajonė Denisas Krasikovas