Mokslo remiami priežastys, dėl kurių turėtumėte apsvarstyti šaltos duobės

Anonim

Susitraukimas nėra vienas iš jų

Šaltas dušas yra nepalankus dalykas. George Costanza juos nufilmavo kaip "psichiką", bet 007 - gerbėjas. Iš tikrųjų Ian Flemingo paslaptingas personažas buvo toks šalininkas, kad terminas "James Bond dušas" pateko į leksiką.

Išgalvoti simboliai nėra vieninteliai, kurie mesti savo skrybėlius šalto lietaus žiede. Daugelis sportininkų prisiekia jais, kaip ir gyvenimo įgūdžiai ir asmeninio tobulėjimo guru. Advokatai sako, kad ledinis vandens sprogimas yra daugiau nei būdas išbristi iš ryto lėtai - jis teikia daugybę fizinės ir psichinės naudos, visi remiami tikrojo mokslo.

Kai kurie netgi sako, kad "aplinkos stresas", pavyzdžiui, patiriančios ekstremalios temperatūros, yra trūkstama optimali sveikatos būklė.

Nors jūs greičiausiai nenori atsisakyti savo karšto vandens noriai, čia yra šešios priežastys, tai gali būti protingiausias pokytis, kurį atliekate į rytą.

Pagerintas mudu ir sumažintas stresas

Virdžinijos Sandraugos universiteto medicinos mokyklos radiacinės onkologijos departamento moksliniai tyrimai rodo, kad šalčio lietus gali padėti gydyti depresijos simptomus, skatinant "mėlyną vietą" - pagrindinį smegenų šaltinį noradrenalinui, kuris gali kovoti su depresija.

Kiti tyrimai rodo, kad šalčio dušai paverčia jūsų kūną nepakankamai diskomfortu ir stresu, o laikui bėgant jūsų nervų sistema mokosi prisitaikyti. Rezultatas yra didesnė tolerancija kasdieniniam stresui ir dirginimui kartu su jūsų valios ir drausmės skatinimu.

Padidinta energija

Jei kada nors šoktelėjote į šaltą vandenį, žinote, kad jis gali tiesiog pajusti jūsų kvėpavimą. Jūs jaučiate, kad džiūgaujate ore, o šiuo atveju pasirodys esąs geras dalykas. Šie giliai įkvėpimai dramatiškai padidina jūsų širdies ritmą ir deguonies suvartojimą, kuris stimuliuoja natūralų energijos spūstį. Tik kelias minutes šaltyje gali išlaikyti savo energijos lygį per kelias valandas, todėl kofeino nereikia.

Skatina svorio kritimą

Ne visi riebalai yra lygūs. Mokslininkai nustatė, kad natūra, vadinama "rudais riebalais", įjungiama, kai susiduria su labai šalta, todėl ji pradeda deginti daugiau kalorijų turinčių riebalų, kurie kaupiasi jūsų alaus žarnoje ir vyro krūtinėse. Remiantis šiuo tyrimu, šalta temperatūra gali padidinti rudojo riebalų kiekį 15 kartų, o tai gali sukelti devynių svarų svorio per metus.

Sveikesni oda ir plaukai

Karštas vanduo linkęs išdžiūti iš odos ir plaukų, juos išvalydamas iš sveikų, drėkinančių natūralių aliejų. Šaltas vanduo, kita vertus, laikinai sustiprina odą ir uždaro poras, ribodamas kraujo tėkmę, o jūsų plaukai gali atrodyti ryškesni, stipresni ir sveikesni.

Pagerinta cirkuliacija

Karšto ir šalto vandens keitimas gali pagerinti kraujotaką. Šaltas vanduo sukelia kraujo perkėlimą į savo organus, kad jie būtų šilti. Karštas vanduo pakeičia efektą, kraujas grąžinamas link odos paviršiaus. Kraujo apytakos sistemos skatinimas yra gyvybiškai svarbus visai širdies ir kraujagyslių sveikatai ir pagreitina atkūrimo laiką nuo įtemptos veiklos. Kai kurie net sako, kad prisideda prie jaunesnio išvaizdos.

Sped Up Muscle Recovery

Yra priežastis, kodėl elitiniai sportininkai įsiurbia ledo voniose po intensyvių treniruočių. Šaltas vanduo gerina kraujotaką ir padeda pašalinti pieno rūgštį, leidžia raumenims greičiau atsigauti ir atpalaiduoti vėluojančią raumenų skausmą (DOMS). Šaltos dušai gali būti ne tokie pat veiksmingi, kaip visiška panirimas, bet tuomet jūs taip pat nėra elito sportininkas.

Įdomios Straipsniai

"Wants" "Les Essentiels de la Vie" "Pirmasis kada nors atliekamas avalynės kolekcija"

Geriausios apsirengtos savaitės feat. Kit Harrington, David Beckham ir Zayn Malik

Erik Tranberg fotografija [NSFW]

Geriausi apsirengę vyrai nuo tos savaitės