Jūsų elektroninio pašto atidarymas po valandų gali būti lėtai nužudytas, studijų rezultatai

Anonim

Kaltas nepatogumas, įsišaknijęs įprotis, dalykas-jūs-turite-į-padaryti-laikyti-jūsų-darbas-ką jūs vadinate baimės jausmas atsakomybės, kad ateis pas tave, kai jūs nuspręsite atidaryti, kad vis daugiau krūva korespondencija, tai turbūt dar blogiau tau, nei tu manai.

Žinoma: gerai žinote, kad tai skausmas, bet tai, ko tikriausiai nežinojo, ką ką tik atrado Virdžinijos mokslininkų komanda, yra tai, kad net jei jūs pasipriešinsi klaidingai raginimui atidaryti savo darbo el. Laišką 15 val. šeštadienį, vien ta mintis, kad jūs turėtumėte pakenkti jūsų psichinei sveikatai ir pakenkti jūsų šeimos gerovei.

Tyrimo autorius William Becker, "tyliai nužudęs: elektroninių ryšių stebėjimas ir darbuotojas bei reikšminga ir kita gerovė", tai parodė, tiriant poveikį, kurį lūkesčiai tikėtis, kad savanoriai tikisi patikrinti jūsų darbo elektroninį paštą per valandą ir jų šeimos nerimo lygį.

"Konkurencingi darbo ir nelygybės darbo poreikiai kelia darbuotojams dilemą, kuris sukelia nerimo jausmą ir kelia grėsmę darbui ir asmeniniam gyvenimui", - sakė jis.

Ką jis rado, buvo stebina. Nors ankstesni tyrimai parodė, kad papildomos darbo valandos turi neigiamos įtakos šeimos gyvenimui, šis tyrimas parodė, kad vien tik lūkesčiai, kad darbuotojai "pakviesti" (kalbant apie el. Paštą) labai paveikė jų psichinę sveikatą ir šeimos gyvenimą, net jei jie buvo niekada neatsiuntė el. laiškų per "ne darbo" laiką.

Kai išsiųsite paskutinį darbo el. Laišką penktadienį .pic.twitter.com/ocrYliLGsu

- brobible.com (@BroBible) 2018 m. Rugpjūčio 10 d


Skirtingai nuo darbo reikalaujančių poreikių, dėl kurių išeikvojama darbuotojų ištekliai, fizinė ir psichologinė, reikalaujant laiko atokiai nuo namų (pvz., Komandiruočių metu), "klastingas" visada "organizacijos kultūros poveikis dažnai neatsižvelgiamas arba paslėptas kaip nauda - didesnis patogumas, pavyzdžiui, didesnė autonomija ir darbo bei gyvenimo sienų kontrolė ", - sakė Becker.

"Mūsų tyrimai atskleidžia realybę:" lanksčios darbo sienos "dažnai tampa" darbu be sienų ", kompromituojant darbuotojo ir jo šeimos sveikatą ir gerovę".

Žvelgiant į tai, kad šie neigiami sveikatos rezultatai (ilguoju laikotarpiu) yra brangūs ir darbdaviams, Becker rekomendavo įmonėms, kai įmanoma, mažinti lūkesčius stebėti elektroninius ryšius už darbo ribų.

Kaip praneša " Science Daily" : "Kai tai nėra pasirinkimas, sprendimas gali būti ribų nustatymas, kai elektroninis ryšys yra priimtinas ne darbo metu, nustatant ne darbo valandos el. Pašto langus ar tvarkaraščius, kai darbuotojai gali atsakyti".

Becker teigė, kad kitas esminis klausimas yra tas, kad organizaciniai lūkesčiai turėtų būti perduodami iš anksto.

"Jei darbo pobūdis reikalauja, kad el. Paštas būtų prieinamas, tokie lūkesčiai turėtų būti formaliai išdėstyti kaip darbo pareigų dalis."

Tyrimas parodė, kad iš anksto žinodamas šiuos lūkesčius gali sumažėti darbuotojų nerimas ir gerinti jų šeimos narių supratimą. Jis taip pat pasiūlė, kad žmonės, kovojantys su šiais klausimais, išmokstų dėmesį ir meditacijos įgūdžius, kurie moko jus atsipalaiduoti ir sutelkti dėmesį tik į tai, ką galite kontroliuoti.

Ši studijų sritis tampa dar svarbesnė, kaip "Darbuotojai šiandien turi važiuoti sudėtingesnėmis darbo ir šeimos ribomis nei bet kada anksčiau" ( Vadybos akademija ). Tuo tarpu čia turime siekti proto.

Aš nekenčiu, kaip po atostogų negaliu prisiminti savo darbo el. Pašto slaptažodžio ar kodėl aš tai darau su savo gyvenimu.

- Johnny Acronyc (@ johnnyacronyc), 2018 rugpjūčio 7 d


SUSIJĘS: "Cool" "Home Office" idėjos, kurios jums padės dirbti

Įdomios Straipsniai

4 Stilingos savaitgalio aprangos ("Take You From Day To Night")

Svaiginantis "Jodi Anasta x Max Made" nuotrauka Redakcija

Karščiausi vyriški viršutiniai marškiniai, kurie padės jums išgyventi bet kurią žiemą

Žaidėjo svajonė Denisas Krasikovas