Marijuana yra skirta apsaugoti smegenų ląsteles nuo Alzheimerio ligos

Anonim

Ši istorija iš pradžių buvo paskelbta "Gizmodo"

Naujas tyrimas rodo, kad marihuanos sudėtyje esantys junginiai gali apsaugoti nuo smegenų žalingo Alzheimerio ligos poveikio. Tai perspektyvus atradimas, tačiau teigia, kad puodas gali užkirsti kelią su amžiumi susijusiems smegenų sutrikimams yra per anksti.

Salk instituto mokslininkai parodė, kad tetrahidrokanabinolis (THC) ir kiti marihuanos junginiai gali padėti pašalinti toksinius baltymus, vadinamus amiloido beta, kurie buvo siejami su Alzhaimerio liga. Šis tyrimas siūlo naują požiūrį į vaidmenį, kurį šis neurologinis sutrikimas sukelia uždegimas, kuris gali reikšti kelią naujiems vaistams.

Tačiau šis tyrimas turėtų būti atliekamas druskos grūduose. Marihuanos apsauginis poveikis buvo pastebėtas neuronuose, auginamuose laboratorijoje, todėl ne iš karto aišku, ar tas pats procesas yra taikomas gyvoms žmonėms. Be to, šiame tyrime kalbama ne apie galimą neigiamą marihuanos poveikį smegenų senėjimui. Dar per anksti galima teigti, kad puodai yra tam tikros rūšies stebuklinga Alzheimerio ligos išgydymas ar netgi tai, kas gali būti naudojama kaip apsaugos priemonė. Tik laikas - ir tolesni tyrimai - tikrai pasakys.

Ankstesni tyrimai parodė, kad marihuanos junginiai, vadinami kanabinoidais, apsaugo smegenis nuo Alzheimerio ligos simptomų. Šis naujas tyrimas yra unikalus tuo, kad tai "pirmasis, kuris parodė, kad kanabinoidai veikia tiek uždegimą, tiek beta amiloido kaupimąsi nervų ląstelėse", - teigė tyrimo vedėjas David Schubert.

Mokslininkai yra gana tikri, kad šie toksinai prisideda prie žalingų apnašų kaupimosi smegenyse augimo, tačiau jie nėra visiškai tikri dėl tikslaus vaidmens, kurį vaidina amiloido beta šiame procese. Norėdami sužinoti daugiau, Schuberto komanda ištyrė nervų ląsteles, kurios buvo modifikuotos, siekiant pagaminti didelį amiloido beta kiekį. Neeksploatuotos šios ląstelės buvo uždegimas ir didesnis mirties atvejų skaičius. Tačiau kai mokslininkai šiuos ląsteles eksponavo kanabinoidams, sumažėjo amiloido beta baltymų kiekis. Uždegimas išnyko, o neuronai galėjo išgyventi. Marihuanoje randami junginiai pasirodė, kad jie apsaugo ląsteles nuo mirties.

Kaip pastebėta, šis tyrimas buvo atliktas su petri lėkštelėje esančiais neuronais, taigi neaišku, ar realios smegenys taip pat reaguotų į kanabinoidus. Mokslininkai turės atlikti klinikinius tyrimus, kad išsiaiškintų.

Jie taip pat turės apsvarstyti galimus kompromisus, kaip marihuaną naudoti kaip narkotiką, kad būtų išvengta neurodegeneracijos. Ankstesni tyrimai parodė, kad puodas gali prisiliesti prie mūsų prisiminimų - tai akivaizdžiai blogas dalykas ligoje, kuri jau sugadina prisiminimus. Naujausi tyrimai taip pat rodo, kad marihuana keičia smegenų atlyginimo sistemą ir kad dėl tokio ilgalaikio naudojimo sunku atsiminti prisiminimus vidutinio amžiaus žmonėms.

Puodelis gali labai padėti Alzheimerio liga, bet mes aiškiai turėsime turėti omenyje ir jo neigiamą poveikį. (Senėjimas ir ligų mechanizmai)

"Gizmodo" nagrinėja protingą dizainą, proveržio mokslą ir įkvepiančias technologijas, kurios formuoja jūsų ateitį.

Sekite "Gizmodo" "Facebook" ir "Twitter".

George Dvorsky - Gizmodo

Įdomios Straipsniai

"Edition Designer" atspausdina juodąjį sąrašą

David Jones atskleidžia, kas vyksta vyrų madoje šią žiemą

12 labiausiai stilingų savaitgalio garsenybių vyrų [17.04.15]

Levono Muradano fotografija [NSFW]