Sporto addiction požymiai, kurie padės jums padaryti daugiau žalos nei pelnas

Anonim

Ar net pakelti? Žinoma, jūs darote. Gal net ta vieta, kur tavo kūnas išduos.

Sporto priklausomybė yra vis didesnė vyrų problema šiuolaikinėje estetinėje kultūroje. 2012 m. Atliktas tyrimas parodė, kad 0, 5 proc. Pasaulio gyventojų patyrė. Tai gali atrodyti nepakankamai, bet atsižvelgiant į dabartinę bangą pernelyg didelių sveikatos tendencijų, plintančių visą pasaulį, šis skaičius be abejo padidins savo pėdsaką.

Kai stumia ribas kitame sporto šakos galo lygyje, svarbu matyti aiškius ir pavojingus požymius, kurie gali reikšti priklausomybę. Mes kalbėjome su ekspertais, norėdami identifikuoti įspėjamuosius signalus ir su jais elgtis.

Kaip žinoti, kad esi priklausomas

Kontroliniai keistuoliai turėtų atkreipti dėmesį dabar. Yra labai akivaizdžių ženklų, kad esate priklausomas nuo svorių kėlimo pagal Dr. Clive Jonesą, kuris yra Kvinslendo Bondo universiteto sporto ir pratybų psichologijos profesorius.

"Nerimas, kai nesate mokomas, yra didelis, - sako jis.

"Agitacija. Dirgstumas. Jaučiuosi kaltas. Nesugebėjimas pertraukos ar regeneravimo svarbos yra tik asmeninės savybės. Tarpasmeninė dalis yra kur ji pradeda daryti įtaką jūsų santykiams; kur praleisti laiką sporto salėje yra svarbiau nei praleisti laiką su kitais žmonėmis ".

Konkrečiau, Markas Griffithsas "Exercise Addiction Inventory" apibūdina pagrindines elgesio savybes, susijusias su fitneso priklausomybe:

Ryškumas

Pratimai tampa svarbiausiu priklausomybės gyvenimo veiksmu, visiškai dominuojančiu jų mąstymu, emocijomis ir elgesiu

Ramybės modifikacija

Pratimai sukelia nuotaikos pokyčius, tokius kaip padidėjęs stimuliavimas arba psichinis nešimas arba pabėgimas

Tolerancija

Narkomanai reikalauja vis daugiau veiklų, kad pasiektų norimą poveikį

Išstojimo simptomai

Sumažėjęs arba sustojantis pratimas sukelia diskomfortą, dirglumą, drebėjimą ir kitus klasikinius abstinencijos simptomus

Konfliktas

Pratybų manija sukuria konfliktą priklausomybės santykiuose, nes ji pradeda pirmenybę prieš kitus darbus, šeimos ir asmeninius įsipareigojimus

Atsinaujina

Pratimų narkomanai gali reaguoti į veiksnius, grįždami prie tų pačių veikimo būdų, net ir po ilgo normalumo

Pradėdami reguliariai rengti savo sveikatą, atkreipkite dėmesį į minėtus pagrindinius rodiklius. Jei pastebėjote, kad esate pernelyg įbauginamas, laikydamasis griežtos treniruotės tvarkos, energijos suvartojimo, kalorijų skaičiavimo ir svėrimo kelis kartus per dieną, tada laikykitės galo - tai gali sukelti jus labai pavojingu keliu.

Psichologiniai efektai

Kai moterys dažnai asocijuojasi su idealiu kūno įvaizdžiu su anoreksija, vyrai labiau linkę link kūno dismorfijos, psichinės ligos, kuriam būdinga mąstysena, kad jo išvaizda yra labai netinkama ir reikalauja išskirtinių priemonių, kad ją pagerintų.

Tikslas, pernelyg didelis fitneso ar kultūrizmo lygis, kad būtų pasiektas tobulas kūno sudėjimas. Dr. Jones paaiškina, kad jo psichologiniai padariniai dažnai būna keli lygiai.

"Priklausomybė gali būti susijusi su kūno įvaizdžiu ir savimi. Ir todėl tai gali būti simptominis žemas savęs vertinimas arba nepatyrimas savimi. "

"Taip pat yra priklausomybė nuo natūralių kūno cheminių medžiagų, kurios gaminamos tokio mokymo srityje kaip endorfinai."

"Tai jaučiasi gerai chemiškai, todėl tai gali būti geras būdas kovoti su stresu. Pratimai yra naudingi psichinei sveikatai, tai tik tada, kai tampa priklausomybė, kad ji turi neigiamų pasekmių ".

Taigi kokią žalą ji gali padaryti jūsų kūnui?

Kokia treniruočių priklausomybė tavo kūnui

Profesorius Aaronas Coutts specializuojasi sporto ir pratybų mokslo srityje Sidnėjaus technologijos universitete. Jis sako, kad šie endorfinai dažnai vadinami "laimingais hormonais", kuriais žmonės gali anksti priklausyti.

Priklausomybė nuo fitneso paprastai turi įtakos tiems, kurie įsitraukia į ištvermės treniruotes, tačiau profesorius Coutts įspėja, kad sporto priklausomybė taip pat gali būti tikra galimybė.

"Tai gali atsitikti, jei sporto salė labai sunkiai du kartus per dieną kasdien be atsigavimo, " - aiškina jis.

Tiksliau tai gali atsitikti dėl ypatingo pasipriešinimo mokymo ar ištvermės mokymo. Nenustatytas laikas, kurį žmogus turi praleisti sporto salėje, kol jis laikomas priklausomu, nors viskas yra santykinis.

"Tai ne tik laikas praleistas sporto salėje, bet ir tikslai", - sako Coutts.

"Jei kas nors varžosi dėl įvykio, tai turi būti nustatytas tam tikras laikas, skirtas mokymui įvykiui, kitaip jūs galėtumėte pabusti patys".

Deja, nėra galimybės objektyviai pateikti laiko.

"Jūs ketinate sportininkus mokyti du kartus per dieną, ryte ir naktį baseine, tačiau jie nėra priklausomi. Bet jūs galite turėti ką nors mokyti vieną kartą per dieną kur kas mažiau laiko ir jie rodo priklausomybės požymius. "

Atmesti laišką yra paprastas, nors. Tiems, kuriems labiausiai kyla pavojus priklausomybės nuo sporto treniruoklių salėje, yra vyrai, kurie vykdo didelį fizinio krūvio kiekį, netaikydami tinkamos dietos ir atsigavimo

Profesorius Coutts apibūdina poveikį keturioms pagrindinėms sritims:

  • Fiziniai pokyčiai: organizmas kenčia nuo nepakankamo atsigavimo, kad atitiktų fizinį stresą, kurį teikiate.
  • Metabolizmas: esant ekstremalioms sąlygoms, organizmo metabolizmo sutrikimas ir kuro reguliavimas.
  • Hormoninis reguliavimas: hormonai reguliuoja, kaip organizmas prisitaiko prie stimulo. Pertvaros praktika gali paveikti tai, kaip šie hormonai normaliai ir sveikai pateks į organizmą. Tai savo ruožtu sukelia žemesnį testosterono ir didesnį streso hormonų kiekį.
  • Imuninė sistema: I imuninė sistema gali būti blogai reguliuojama dėl pertvaros. Dėl to virusai ir patogenai atsiranda mažai, todėl dažniau suserga.
  • Raumenų masė. Sveikas treniravimas gali sukelti mažesnį kūno riebalų kiekį, tačiau dėl pernelyg didelio raumens masės sumažėjimo priklauso nuo fizinio krūvio pobūdžio. Tai gali tapti ypatingu sutrikimu.

Kaip tai išspręsti

Nesant magiškos piliulės, kai norima užkirsti kelią įsisavinimo priklausomybei ir pertvarkymui. Vis dėlto profesorius Coutts pažymi, kad svarbiausi dalykai yra paprasti dalykai, susiję su gydymu.

Tinkamas angliavandenių suvartojimas yra esminis

Angliavandeniai yra iš karto prieinamas kuro šaltinis. Fitneso tendencijos šiuo metu teikia naudos mažai angliavandenių dietoms, tačiau angliavandeniai yra svarbus fizinis krūvis.

"Jei esate mažai angliavandenių ir labai treniruojatės, turėsite mažai energijos ir dėl to blogas našumas ir padidėjusi liga - ir tai yra pertvarkymo mechanizmas".

Pakeisk savo mąstymą

Dr. Jonesas, kuris specializuojasi sporto psichologijoje, teigia, kad psichine prasme jis visada siekia modifikuoti mąstymą ir elgesį su mokymu.

"Priklausomybės apribojimas prasideda elgesiu", - sako jis.

"Sustokite ir poilsio kelias savaites, kad įrodytumėte, jog esate ne priklausomas. Kai atvykstate atostogauti ir ieškosite vietos, kur likti, neskubėkite užsiimti visomis sporto salėmis aplink vietovę. Tai elgesio dalykas. "

Streso valdymas

Emociniu požiūriu, tai yra visa tai, kad išmokti protą valdyti stresą teigiamai.

"Pratimai yra vienas iš būdų spręsti stresą, tačiau kiti būdai yra tokie pat svarbūs", - sako jis.

"Psichologinis dalykas yra tik įsitikinimas, kad jūsų vertybė ir vertybė nėra priklausoma nuo to, kiek gerai turite šešių paketų".

Žinokite savo tikslus

Taip pat yra gera idėja būti realybe apie kūno norus, kurių reikia siekti savo fitneso tikslų.

Konkurencingi kūno kūrėjai, kurie turi subalansuotą tvarką ir nėra priklausomi, turės didžiausią sezoną ir treniruočių sezoną.

"Tai reiškia, kad jų kūnas nebus nuolat apdailos ir gąsdins", - sako Jonesas.

"Tai nesveika, kad žiniasklaidoje vaizduojama kūno forma yra tobula kūno forma, tai iš tikrųjų yra gana nesveika".

Esmė

Gerai atrodantis kūnas nebūtinai reiškia sveiką kūną.

"Ką sveikas apie kūną reiškia biochemija ir širdies funkcija. Mūsų suvokimas "sveikas" yra kažkas, kurį turime iš naujo įvertinti ", - priduria Jonesas.

Labiausiai priimtinas būdas išbandyti savo fitneso nerimo būklę?

"Roko, mėgaukitės ledais kiekvieną kartą ir tada įrodykite sau, kad esate ne priklausomas."

Įdomios Straipsniai

Tai yra geriausi plaukų produktai vyrams

Kaip nusipirkti batai be kojinių, jei norėtumėte atrodyti kaip karališkasis karalius

"Terrace House by Atelier M + A"

Karščiausi vyriški viršutiniai marškiniai, kurie padės jums išgyventi bet kurią žiemą