6 didžiausios priežastys, kodėl jūs manote, kad esate nepatenkinti darbe

Anonim

Ši istorija iš pradžių buvo paskelbta "Collective Hub"

Mes įsitraukiame į darbo jėgą, turėdami idėją, kad darbas tikrai patenkins - darbo rūšis, kuri visai nejaučia darbo. (Tai sapnas, tiesa?)

Jei nustatėte, kad darbas ar svajonių karjera, paleiskite su ja, mėgaukitės ja ir mėgaukitės. Aš iš asmeninės patirties žinau, kad iš praktinės karjeros pasirinkimo tikrai įmanoma patenkinti darbą.

Tačiau daugeliui žmonių tai tik gryna fantazija, nes šalto sunkumo faktai yra tai, kad jų dabartinis darbas nesiekia prasmės ir pasitenkinimo. Tiesą sakant, jų pastangos siekti savo karjeros tikslų ar svajonių karjeros sukėlė tik stresą, nerimą ir nusivylimą. Būdamas įstrigęs darbe, kuris, atvirai kalbant, "išsiurbia", nėra įdomus ir dėl kokių nors priežasčių jūs negalėjote išsipildyti, nesijaudinkite ir nenusileiskite, sutrikdykite, nelaimingas. Esate įsitikinęs, kad prarasite protą.

Ką galėtum padaryti, jei nepatiko savo darbo? Yra būdų, kaip padaryti geriausią iš mažiau nei idealią situaciją. Tai, ką galite padaryti, yra iš pradžių suprasti, kas jums nepatinka apie jūsų darbą, ir jei yra ką nors, ką galite padaryti, kad ją išspręstumėte.

Kad jums būtų lengviau, aš išvardijau 6 geriausias priežastis, kodėl mes negalime nekęsti savo darbo ir kaip blogiau dirbti.

Problema: "Man nepakankamai mokama".

Priežastis: kiekvieną kartą, kai pažvelgiate į savo banko balansą, jūs kramtyti. Darbo nepasitenkinimas gali kilti dėl mūsų suvokimo, kad mokama nelygybė, o ne faktinė suma. Darbuotojai gali jausti, kad jų darbo užmokestis neatspindi jų įgūdžių, mokymų, pastangų ar atsidavimo darbui lygio.

Sprendimas: ieškokite, kaip jus galima reklamuoti į didesnį mokamą darbą organizacijoje. Kad tai atliktumėte, jums reikia skirti mažiau laiko sutelkti dėmesį į jūsų darbo užmokestį ir daugiau laiko ieškoti būdų, kaip padidinti našumą ir rasti pasitenkinimą už atlygį. Kai kurie pavyzdžiai, kurie gali padėti jums išsiskirti iš dabartinio vaidmens, yra šie:

  • Gaukite ankstyvą laimėjimą, nustatydami tiesioginius įnašus, kuriuos galite padaryti komandai
  • Įgyvendink kažką naujo, kuris padidintų efektyvumą
  • Pateikite vieną didelę idėją prie stalo
  • Išreikšti smalsumą klausdami klausimų, būkite atviri ir apgalvotai
  • Supraskite savo įmonės viziją ir pateikite klausimų apie strategiją ir pagrindinius rezultatus
  • Parodykite gero laiko valdymo įgūdžius ir pirmenybę savo darbą

Problema: "Mano bosas mane išprotėja".

Priežastis: jūsų vadovas yra nekompetentingas arba nepripažįsta jūsų pastangų, paliekant jus jaustis pasipiktinęs.

Sprendimas: mes visi skundžiasi mūsų bosu laikas nuo laiko. Gero lyderio iššūkiai mums iškelia, ir mes jaučiamės pripažinti už gerą darbą, kurį mes padarėme, bet susidūrimas su iš tikrųjų nekompetentingu bosu yra nuobodus ir varginantis. Kai kurios padėties perdavimo strategijos yra sukurti asmeninę ribą ir žinoti savo psichologines ribas, todėl neleisite aplinkybių atsikratyti.

Neproporcingo vadovo ir darbdavio konfliktas gali būti bauginamas, kad būtų gerai išnagrinėtos tokios situacijos; Aš siūlau niekada nereaguoti į žodinį piktnaudžiavimą ar griežtą kritiką su emocijomis. Jei jūsų bosas mėgsta bauginti ar kontroliuoti keistuolį, geriausias būdas elgtis su jais yra likti ramus ir pripažinti jų padėtį. Svarbiausia yra aptarti, o ne priešintis. Laikyk jį profesionaliai ir prisimink, kad tau nereikia kaip tavo bosas. Galiausiai, empatija atsisako pagundos demonizuoti savo viršininką ir būti atvira jų požiūriui.

Problema: "Mano darbas yra toks nuobodus".

Priežastis: trūksta motyvacijos ar jaučiamas nepakankamas jūsų dabartinio vaidmens siekiantis malonumas naršant internetines parduotuvių svetaines ir atnaujinant socialinės žiniasklaidos profilius.

Sprendimas: dažnai, jei jums yra nuobodus darbe, tai yra tai, kad jūs darėte tą patį pernelyg ilgai, ir jūs nesate iššūkis sau. Kita priežastis yra tai, kad jūsų bosas nežino, kad norite pakelti kopėčias ir džiaugtis, kad jus išlaikysite savo darbe, taigi jis jums nelengva. Negalima sėdėti gluosniai prie stalo. Jūs turite imtis iniciatyvos ir leiskite savo viršininkui žinoti, kad norite daugiau galimybių mokytis ir demonstruoti savo įgūdžius.

Problema: "Aš nekenčiu savo komandos".

Priežastis. Gali būti, kad jūs nesate tinkamas jūsų organizacijos darbo kultūrai ir jaustis neišvengiamai ar netinkamai. Kai kurie žmonės mano, kad darbas yra konkurencinga aplinka, o jūs nesate konkurencinga, jūs ketinate atsiprašyti šalia jūsų esančio asmens, kuris visada bando jus įtikinti bosą.

Sprendimas. Patyčios ir elgesys yra sudėtingas, tačiau aš siūlau atkreipti dėmesį į tai, kaip jūs galite padaryti aplinką mažiau stresą, pvz., Prašydami stalo keitimo, prieš pietų valandą anksčiau arba kaip paskutinę priemonę, suteikiančią sau laiko apribojimą, jei jūs nesugebate reklamuoti arba jūsų darbo aplinka gerėja, ieškosite naujo darbo.

Problema: "Darbas ilgai trunka."

Priežastis: galėtumėte turėti blogus laiko valdymo įgūdžius arba sunku pasakyti "ne".

Sprendimas: pasitarkite su savo viršininku apie tai, kaip jums gali padėti geriau nustatyti prioritetus ir tvarkyti savo darbo krūvį. Kiek laiko jūs galite valdyti, kad taptumėte efektyvesniu, organizuotu ir produktyviu, pvz., Pirmenybę teikiant šioms svarbioms užduotims atlikti, kad turite daugiau šeimos laiko ir paliktumėte biurą per pagrįstą valandą. Taigi, jei norite būti geru laiko valdymui, mylėti užduočių sąrašą ir yra daug puikių protingų telefonų programų, tokių kaip "Wunderlist", "Google Keep", "Any.do" arba "Todoist", kurios gali sinchronizuoti su kompiuteriu ir kitomis programomis.

Kartais kartais galime susidurti su nepagrįstais darbo prašymais, ty trumpais terminais ar prašymais, kurie nepriklauso nuo atsakomybės ar talentų. Turėdami gerus laiko valdymo įgūdžius, kartais reiškia pasakyti "ne" kolegoms ar bosui. Mes bijome pasakyti "ne", nes nenorime nuvilti, nepasitenkinti ar prarasti darbo. Tačiau kai sakote kažką panašaus: "Aš dabar toli nuo savo stalo, kai aš turiu savo dienoraščius priešais mane, galiu tau pranešti?" gali padėti šiek tiek laiko. Galite prašyti pirmenybės savo viršininkui, klausdami: "Kuris man atrodo, kad pirmiausia reikia sutelkti dėmesį?" Arba "Jei aš tai padarysiu, ko norėtumėte, kad aš nebeveiktų?" Visa tai gali padėti jums susigrąžinti savo energiją, pasitikėjimą ir kontroliuoti savo dieną.

Problema: "Ši karjera yra ne man."

Priežastis: pirmadienio rytas svyruoja. Jūs žinote, kad turėtumėte jaudintis, kad galėtumėte dirbti ir susidurti su iššūkiais, bet jūs to nepadarysite. Jūs jaučiatės nuobodu, nepasisekė ir tiesiog atsibodo.

Sprendimas: rasti įvykį ne 9-5. Galbūt jūs patekote į savo darbą iš vidurinės mokyklos ar pasirinkote darbo dėl prestižo, lengvumo ar pinigų. Galbūt norėjote gerbti šeimą ar įtakoti jūsų bendraamžiai. Mano instruktavimo sesijoje tai nėra neįprasta, kad aš girdžiu klientus, sakydamas: "Po visų mokymų ir laipsnių aš nekenčiu to, ką darau". Trūksta tai, kad jie nesusiję su savo tikra autentiška savimi. Tai yra savęs atskleidimo procesas, kuriame jūs patenkinsite savo lūkesčius, o ne visuomenę ar šeimą. Taigi, norėdami iš naujo atrasti savo aistrą, ji nuosekliai atsako į šiuos tris klausimus:

Kas aš esu?

Ką aš noriu daryti?

Kaip tai padaryti?

Iš tiesų paklauskite savęs, kas šiandien yra jūsų svajonė tiesa ir kaip tu gali susigrąžinti šią svajonę į savo gyvenimą? Jei norėjote tapti aktoriumi, bet tavo tėvai stumia jus į rinkodarą, tuomet jūs prisijungiate prie vietos teatro grupės. Jei norėtumėte dirbti socialiniame darbe, tačiau užmokestis įtikino jus tapti psichologu, tuomet savanoriškai dirbsite kaip krizės patarėjas mažos pajamos kaimynystėje. Jūs vis dar galite sutelkti dėmesį į savo svajonę.

Kai esate nepatenkintas savo dabartiniu darbu, tai turi didelę įtaką jūsų bendrajai gyvenimo perspektyvai. Tikiuosi, kad šie patarimai gali padėti jums padaryti blogesnį darbą geriau ir jaustis mažiau patenkinti dėl situacijos, kurioje esate.

Fiona Craig yra gyvenimo pusiausvyros treneris, psichoterapeutė ir paskelbtas autorius " Įstrigo į rutą". Kaip gelbėti save ir gyventi savo tiesą, padedančią vyrams ir moterims atsikratyti savo darbo krūvio ir rasti savo svajonių karjerą.

Sekite "Collective Hub" "Facebook" ir "Instagram".

Įdomios Straipsniai

"Suit" prekių ženklai, dominuojantys šiuolaikiniame "Sartorial" žaidime

Donaldas Gloveras parodo, kaip dėvėti trumpus šortai, nepakenkiant visuomenei

Russell Westbrook pavogs tavo žmoną labiausiai brangusis čiuožyklos apranga

"Apple" pristatė "Melbourne" federacijos aikštės pavyzdinį projektą